Nasze prace

ODBUDOWA CAŁEGO GÓRNEGO ŁUKU METODĄ FLOW INJECTION


CAŁKOWITA ODBUDOWA ZGRYZU W CIĄGU TRZECH TYGODNI

I etap:
leczenie kanałowe i zachowawcze – dr. Katarzyna Horodko

II etap:
leczenie protetyczne korony z PMMA – dr Piotr Kulesza


METAMORFOZA PANA TOMKA

Wizualizacja DSD z pracą z materiału tymczasowego (mock-up) na zębach pacjenta. Dzięki współpracy lekarzy (dr Piotr Kulesza i dr Mariusz Łaski) z Szadowski Laboratorium Excelldent zostaje przygotowany woskowy projekt zębów. Pacjent ma możliwość oceny kształtu i koloru nowych zębów, może zobaczyć naszą propozycję jego nowego uśmiechu.

Sesja fotograficzna po zakończonej metamorfozie uśmiechu. Korony pełnoceramiczne zębów przednich.


METAMORFOZA PANA MICHAŁA

przed: Pacjent z problemem patologicznego starcia zębów. Schorzenie polega na powolnej utracie tkanki twardej zęba. Główna przyczyną tego stanu może być nieprawidłowe szczotkowanie zębów, zgrzytanie lub zaciskanie a także ich nieprawidłowe ustawienie w jamie ustnej. Niektóre z tych czynników w znaczący sposób wpłynęły na wygląd uzębienia naszego pacjenta.

Praca z materiału tymczasowego na zębach pacjenta umożliwia ocenę efektu finalnego. Na podstawie kilku zdjęć wykonujemy analizę wszystkich linii, proporcji, dobieramy kształt zębów i wykonujemy wirtualną symulację. Zespół ekspertów z laboratorium protetycznego wykonuje dla nas mock-up, który nakładamy na zęby pacjenta. Pacjent może zobaczyć własna, przyszłą metamorfozę uśmiechu.

Efekt zakończonej metamorfozy uśmiechu.

Zobacz film – praca w gabinecie nad metamorfozą uzębienia pacjenta.

Zobacz film – finalny efekt pracy nad uzębieniem pacjenta.


Licówki

Licówki są to cienkie płytki, które są mocowanie na przednią powierzchnię zębów, ukrywając wszelkie niedoskonałości. Dużą zaletą tego typu uzupełnienia jest to, że wymaga znacznie mniejszego szlifowania zębów niż ma to miejsce w przypadku koron protetycznych. Ingerencja w tkanki zęba jest minimalna.
Licówki pełnoceramiczne są jedną z najnowocześniejszych metod poprawy estetyki zębów z zakresu stomatologii protetycznej. Wykonane są z wyjątkowo trwałego materiału odpornego na ścieranie. Jednocześnie struktura cyrkonu pozwala na osiągnięcie doskonałego efektu estetycznego. Dzięki licówkom można rozjaśnić ząb, nadać mu nowa barwę lub skorygować kształt.


Praca na implantach. Całkowity brak uzębienia w łuku górnym uzupełniony za pomocą implantów.

Łączniki Atlantis zaprojektowane pod docelowy kształt zębów to idealne rozłożenie sił i bezpieczeństwo implantów.

Komputerowe zaprojektowanie pracy to z kolei pasywność i wytrzymałość, a indywidualne napalenie ceramiki to estetyka dopasowana do oczekiwań naszego pacjenta.


Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-20.00
wt. 11.00-20.00
śr. 11.00-20.00
czw. 11.00-20.00
pt 9.00-20.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl