Ekstrakcja zęba – Chirurgiczne usuwanie ósemek – Łomianki, Tarchomin

Ekstrakcja, czyli chirurgiczne usunięcie zęba.

Obecnie zdrowe i zadbane zęby nie są rzadkością. Z jednej strony stomatologia jest szybko rozwijającą się dziedziną medycyny, a z drugiej mocno wzrasta świadomość ludzi i potrzeba dbania o zdrowie. Dzięki temu gabinet stomatologiczny nie jest omijany szerokim łukiem, a osoby z problemami z zębami szukają tam ratunku. Niestety, w kilku sytuacjach może wystąpić konieczność chirurgicznego usunięcia zęba, przy czym jest to działanie ostateczne, kiedy inne sposoby zostały wykorzystane.

Chirurgiczne Usuwanie zęba – Kiedy nie ma wyjścia

O ile to możliwe, w gabinetach stomatologicznych lekarze wykonują szereg czynności, których celem jest przywrócenie zdrowia w jamie ustnej. Jest jednak kilka konkretnych przypadków, w których pacjent musi usunąć zęba:

  • ząb zniszczony przez zaawansowaną próchnicę
  • zaawansowane choroby przyzębia
  • ząb blokuje możliwość wyrośnięcia kolejnego
  • przeciwdziałanie wadom zgryzu, jeżeli pojawią się zęby zatrzymane
  • zaawansowany stan zapalny

Zanim zostanie podjęta decyzja o chirurgicznym usunięciu zęba, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Dodatkowo przeprowadza badania oraz wykonuje prześwietlenie RTG. Dopiero na tej podstawie podejmowana jest decyzja o konieczności chirurgicznego usunięcia zęba.

chirurgiczne usuwanie ósemek tarchomin dziekanów łomianki

Chirurgiczne usuwanie ósemek – Łomianki, Tarchomin

Zdarzyć się może, że gabinet stomatologiczny odsyła pacjenta do innej placówki. Dzieje się tak w przypadku braku dysponowania odpowiednim zapleczem technicznym oraz wykwalifikowanym lekarzem. Dobrze wybrana klinika zapewnia większy komfort, profesjonalizm i jakość wykonanego zabiegu.

Sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a chirurg szczękowiec całkowicie usuwa zęba z tzw. zębodołu. Na początku delikatnie nacinane jest dziąsło, co umożliwia bezpieczne odpreparowanie zęba od tkanek. Lekarz usuwa korzeń i resztę zęba, oczyszcza ranę, a na koniec, jeśli jest taka potrzeba zakłada szwy.

Cały zabieg trwa stosunkowo krótko, a po jego zakończeniu pacjent opuszcza klinikę. Jednocześnie w kilka tygodni po zabiegu, konieczne jest przestrzegania kilku zasad:

  • utrzymywanie odpowiedniej higieny jamy ustnej
  • unikanie posiłków zimnych i gorących
  • unikanie nadmiernego płukania jamy ustnej
  • unikanie palenia papierosów

Dziąsło zabliźnia się, nie pozostawiając dziur, a jedynie braki w uzębieniu.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-20.00
wt. 11.00-20.00
śr. 11.00-20.00
czw. 11.00-20.00
pt 9.00-20.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl