Badanie uzębienia Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Leczenie stomatologiczne dzieci – Stomatolog Łomianki, Dziekanów

Już będąc w ciąży można otrzymać od stomatologa porady jak dbać o zęby i dziąsła dziecka. Warto zasięgnąć takiej wiedzy wcześniej, bo jak wiadomo pierwsze miesiące po porodzie bywają trudne i ciężko znaleźć czas na wiele spraw.

Szczególnie ważna jest technika mycia wałów dziąsłowych oraz zapobieganie próchnicy. Jeśli nie dzieje się nic niepokojącego to pierwszą wizytę u dentysty można odbyć kiedyś dziecko ma 2- 2.5 roku.  W razie jakichkolwiek problemów pierwszą wizytę należy oczywiście przyspieszyć.

Pierwsza wizyta ma na celu głównie oswojenie dziecka z lekarzem oraz gabinetem. Możliwość dotknięcia i zabawy sprzętem stomatologiczny, oczywiście pod nadzorem personelu, sprawia że maluszek kojarzy wizytę z czymś przyjemnym i gabinet nie wzbudza w nim strachu.

stomatolog dziecięcy łomianki

Dobry stomatolog dziecięcy – Łomianki radzi….

Wyrobienie u dziecka nawyku regularnego mycia zębów jest bardzo ważne. Dlatego higiena jamy ustnej powinna być codziennym rytuałem. Najlepiej myć zęby razem z dzieckiem, żeby widziało ono, że rodzice też mają wyrobiony taki nawyk. To jak często i w jaki sposób należy myć zeby maluszka zależy od jego wieku.

Lekarz stomatolog dziecięcy na pierwszej wizycie pomoże dobrać odpowiednią dla dziecka szczoteczkę i pastę oraz doradzi w kwestii techniki oraz czasu mycia. Aby zapobiegać rozwojowi próchnicy u dziecka sugeruje się wizyty kontrolne w gabinecie co trzy miesiące. Co ważne w razie pojawienia się próchnicy, zęba należy natychmiast leczyć. Nie ma znaczenia, że jest to tylko ząb mleczny. Próchnica musi zostać usunięta.

Co w przypadku urazu?

Jeśli dojedzie do urazu zęba należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa. Każdy uraz, nawet niewielki, może mieć negatywny wpływ na uzębienie. Jeśli ząb został wybity to należy go włożyć do pojemnika z mlekiem, solą fizjologiczną lub śliną dziecka albo umieścić w jamie ustnej pomiędzy zębami a policzkiem. Jeśli reakcja na wypadek jest wystarczająco zęba można uratować i poddać replantacji.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl