Badanie stomatologiczne Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Czym kierować się podczas wybierania gabinetu stomatologicznego?

Obecnie posiadamy dostęp do mnóstwa specjalistycznych placówek, które oferują pomoc medyczną z różnego zakresu. Tak wiele możliwości nieco utrudnia wybór odpowiedniego dentysty, ponieważ trudno jest nam zdecydować, który będzie dla nas najlepszy. Każdy posiada osobiste preferencje i wyobrażenie o idealnym stomatologu. Istotną rolę odgrywa również koszt świadczonych usług, który musi być dopasowany do budżetu danego pacjenta. Choć opinie innych osób są ważną wskazówką, powinniśmy przede wszystkim kierować się własną intuicją i charakterem potrzeb. Dzięki temu unikniemy ewentualnych rozczarowań i nie narazimy się na niepotrzebną stratę czasu.

Dobry Gabinet stomatologiczny – Dziekanów, Łomianki, Tarchomin

Kluczowy jest problem, z jakim zamierzamy udać się do dentysty. Jeśli jest to drobny zabieg, taki jak: zlikwidowanie kamienia nazębnego, wykonanie standardowego przeglądu lub pozbycie się małych ubytków, możemy wybrać niewielki gabinet zlokalizowany w dogodnym dla nas miejscu. Gdy oczekujemy jednak leczenia ortodontycznego, lub chcemy poddać się zabiegom stomatologii estetycznej, lepszym pomysłem będzie odwiedzenie sporej kliniki, która skupia w jednym miejscu specjalistów z różnych dziedzin.

Uzyskamy wtedy pewność, że jesteśmy pod najlepszą i kompleksową opieką. Wiele osób wciąż kojarzy wizyty u dentysty z wyjątkowo niemiłym i bolesnym przeżyciem, co przekłada się na ogromny stres i odwlekanie pojawienia się w gabinecie. Dziś nie ma się już czego bać. Wystarczy odwiedzić klinikę stomatologiczną, która pracuje w oparciu o nowoczesną diagnostykę i zaawansowane technologicznie metody leczenia, które pozwalają zupełnie zapomnieć o bólu.

Odpowiedni gabinet stomatologiczny powinien również spełniać takie podstawowe wymogi, jak: sterylność, pełen profesjonalizm i wiedza merytoryczna personelu, nienaganna czystość, wyposażenie we wszelkie niezbędne materiały. Zarówno dentysta, jak i pracownicy z nim współpracujący powinni posiadać wysoką kulturę osobistą, podejście pełne empatii i dużo cierpliwości. Zanim poddamy się leczeniu, powinien zostać przeprowadzony obszerny i rzetelny wywiad medyczny. To w jego trakcie musimy poinformować lekarza o tak znaczących kwestiach, jak:

  • przyjmowane leki
  • posiadane dolegliwości
  • choroby, na które cierpimy
  • posiadane uczulenia

Tylko wtedy, gdy stomatolog posiada te informacje, możemy mieć gwarancję bezpieczeństwa i przeprowadzenia zabiegu we właściwy sposób. Gabinet, w którym się znajdziemy, nie może nosić śladów wizyty poprzedniego pacjenta. Narzędzia dentystyczne muszą być czyste i sterylne, starannie zdezynfekowane i przygotowane na pulpicie. To samo tyczy się fartuchów personelu – nie mogą nosić śladów jakichkolwiek zabrudzeń. W trakcie wykonywania zabiegu, pracownicy gabinetu nie powinni również prowadzić prywatnych rozmów, gdyż nie świadczy to najlepiej o ich kulturze osobistej.

To pacjent powinien być dla nich w pełni absorbujący, a stomatolog i asystenci muszą być na nim skupieni. Dodatkową korzyścią jest obecność nowoczesnego sprzętu, takiego jak wygodny fotel dentystyczny z rozmaitymi możliwościami dopasowania do sylwetki pacjenta oraz nastrojowa i uspokajająca muzyka, która pozwoli pacjentowi na zrelaksowanie się i odprężenie podczas zabiegu.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl