Dobry stomatolog dziecięcy – Łomianki, Dziekanów

Dzieci to bardzo wymagający pacjenci, zwłaszcza w gabinecie dentystycznym. Dziecięcy stomatolog powinien cechować się przede wszystkim wielką dozą cierpliwości. Co jeszcze jest niezbędne w tej pracy?

Dlaczego dzieci bywają trudnymi pacjentami? Zazwyczaj wynika to po prostu ze strachu przed dentystą. Lęk przed fotelem stomatologicznym, niekoniecznie ma źródło w osobistych doświadczeniach, przeważnie powodowany jest opiniami zasłyszanymi od dorosłych lub rówieśników.

Niechęć do dentystów rodzi oczywiste trudności. Mali pacjenci mogą bać się usiąść na fotelu, otworzyć ust i w jakikolwiek sposób współpracować z dentystą. W takiej sytuacji niezbędne jest odpowiednie podejście dobrego stomatologa dziecięcego, który skutecznie rozwieje lęki malucha wzbudzając jego zaufanie.

Co to właściwie znaczy, dobry stomatolog dziecięcy?

Fachowiec. Oprócz odpowiedniego podejścia do dzieci stomatolog powinien być przede wszystkim dobrym specjalistą. W pracy, która często wymaga wręcz chirurgicznej precyzji, liczą się wiedza oraz doświadczenie. Ważne jest, by dzieci czuły się dobrze w gabinecie stomatologa, jednak dużo ważniejsze, by potrafił on odpowiednio zdiagnozować i wyleczyć problem.

Wyrozumiały i cierpliwy. Dzieci pod wpływem strachu zdolne są do nieprzewidzianych zachowań i gwałtownych ruchów, dobry stomatolog musi nie tylko starać się zapanować nad takimi odruchami, ale przede wszystkim zachować spokój, kiedy mały pacjent np. zaciśnie ząbki na jego ręce.

stomatolog dziecięcy łomianki dziekanów

Uśmiechnięty i miły – Dobry stomatolog dziecięcy powinien robić dobre wrażenie samym swoim wyglądem. Uśmiech to klucz do sukcesu. Ważne jest też, by umieć dogadać się z małymi pacjentami, którzy pragną być traktowani jak dorośli. Jeśli dziecko zadaje pytania odnośnie narzędzi, należy opisać, do czego służą, ważne jest, by maluch nie poczuł się lekceważony.

 

Co jeszcze jest ważne? W gabinecie dobrego stomatologa dziecięcego, oprócz wiedzy, doświadczenia, odpowiedniego podejścia do dzieci, czy wystroju, warto też rozejrzeć się w ofercie.

Ważne jest, by dentysta posiadał odpowiednie znieczulenie. Dziecko, które zetknie się w gabinecie dentystycznym z bólem, może na długo zniechęcić się do fotela dentystycznego. Bardzo często lęki te przenoszone są w dorosłe życie. Co jeszcze jest ważne? Nie oszukiwać malucha. Przed podaniem zastrzyku znieczulającego powiedzieć, że może zaboleć.

Pacjentów, którzy szukają gabinetu dentystycznego o miłej atmosferze polecamy nasz Gabinet stomatologiczny –  Łomianki, Dziekanów.

Oferujemy leczenie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Fachowa wiedza, profesjonalizm, doświadczenie oraz przede wszystkim dobre podejście do pacjenta, to wszystko można znaleźć w naszych placówkach.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl