Higiena i profilaktyka zębów – Dziekanów

Zdrowe zęby to niezwykle istotna kwestia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki ich odpowiedniej higienie i pielęgnacji można unikać schorzeń jamy ustnej oraz innych dolegliwości. Piękny uśmiech to również jeden z tych elementów, który dodaje atrakcyjności niezależnie od wieku. Dowiedz się, jak dbać o zęby, aby przez długi czas były zdrowe i atrakcyjnie się prezentowały.

Codzienna higiena zębów – o czym należy pamiętać?

Pielęgnacja i zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej to podstawa do utrzymania pięknego uśmiechu. Należy pamiętać, aby:

  • czyścić zęby w miarę możliwości po każdym posiłku,
  • zadbać o szpary międzyzębowe oraz trudno dostępne miejsca – w tym celu przydatne będą nici dentystyczne oraz irygator,
  • oczyszczaniu języka, gdyż na nim również mogą namnażać się bakterie.

Ponadto istotne jest także odpowiednie dobranie szczotki do zębów oraz pasty. Choć modele soniczne i elektroniczne pozwalają na sprawne oczyszczenie bakterii z płytki nazębnej, nie oznacza to, że za pomocą manualnej jest to niemożliwe. Należy pamiętać, aby mycie zębów trwało około 2 minut i obejmowało nie tylko front, ale i tył zębów. Dzięki zastosowaniu tych kilku elementów w codziennej pielęgnacji możliwe jest zapobiegnięcie rozwojowi próchnicy na płytce nazębnej. 

Profilaktyka zębów – Dziekanów 

Oprócz prawidłowej higieny jamy ustnej należy zadbać także o profilaktykę stomatologiczną. W tym celu warto zapisać się przynajmniej raz na 6 miesięcy do kliniki dentystycznej na wizytę kontrolną. Taką usługę znajdziesz w gabinecie Dr Szadowski w Dziekanowie. Podczas niej stomatolog może zbadać stan zębów i zawczasu zauważyć wszelkie nieprawidłowości. Dzięki temu możesz zadbać, aby ewentualne ubytki były szybko wyleczone. To zapobiegnie ich rozwojowi oraz zakażeniom zębopochodnym. W ten sposób zmniejszone jest także ryzyko konieczności wykonania endodoncji czy nawet w skrajnych przypadkach ekstrakcji zębów.

Zabiegi profilaktyki stomatologicznej – Dziekanów

Warto wiedzieć, że zabiegi profilaktyki stomatologicznej mogą pomóc w zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Wśród popularnych można wymienić:

  • fluoryzację

Taki zabieg polega na nałożeniu na oczyszczone zęby preparat z fluorem. W ten sposób możliwe jest wzmocnienie szkliwa.

  • skaling

Dzięki niemu możliwe jest usunięcie kamienia nazębnego, który naturalnie się nawarstwia. To zabieg, który nie tylko poprawia higienę jamy ustnej, ale również wpływa na atrakcyjność uśmiechu.

  • piaskowanie

Jeśli chcesz wygładzić płytkę nazębną i oczyścić ją z osadów, to ten zabieg pozwala na to. Codzienne spożywanie kawy, herbaty czy – co gorsza – nałogowe palenie papierosów, sprawia, że zęby pokrywa nieestetyczny film. Często piaskowanie jest wykonywane razem ze skalingiem dla uzyskania lepszego efektu.

To najczęściej wykonywane zabiegi profilaktyki stomatologicznej. Warto również pamiętać o zdrowych zębach dzieci, u których można wykonać lakowanie. Dzięki niemu możliwe jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia ubytków na zębach trzonowych. 

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl