Estetyka stomatologiczna Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Higienizacja jamy ustnej, wybielanie zębów

Szeroki uśmiech prezentujący rząd białych zębów wygląda niezwykle atrakcyjnie, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jednak natura nie obdarowała nas śnieżnobiałymi zębami, które wyglądają jak z reklamy gumy lub pasty do zębów. Na szczęście, współcześnie mamy możliwość wybielenia zębów i cieszenia się iście hollywoodzkim uśmiechem. Tańszą i mniej skuteczną opcją jest stosowanie specjalnych past, nieco droższą, ale dającą gwarancję zadowolenia metodą jest zabieg wybielania zębów.

Jeśli zastanawiasz się czy zabieg wybielania zębów należy do bezpiecznych, nie wiesz czym są tzw. białe godziny i interesuje Cię to, jakie procesy chemiczne prowadzą do tego, że zęby stają się jaśniejsze i podatniejsze na absorpcję barwników, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przekonaj się ile możesz zyskać posiadając biały uśmiech! Mamy nadzieje, że zebrane przez nas informacje będą przydatne nie tylko dla osób, które zastanawiają się nad tym, czy warto poddać się zabiegowi wybielania zębów.

Jasno określ cel, do którego chcesz dążyć

Jeśli chcesz cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, niczym aktor z pierwszych stron gazet masz wiele możliwości, aby zrealizować ten cel. Współczesna stomatologia posiada wiele nowoczesnych metod wybielania zębów. Bez większych problemów zabieg przejdziesz w większości współczesnych gabinetów. Spełnienie marzeń jest więc na wyciągnięcie ręki, zależy tylko ile funduszy chcesz przeznaczyć na to, by móc uzyskać upragniony efekt bielszych, zdrowszych zębów.

Pamiętaj, że masz wiele możliwości – wszystko zależy od tego, czego oczekujesz, jakie kompetencje posiada lekarz, jaki sprzęt dostępny jest w gabinecie, a także ogólnego stanu zdrowia Twojej jamy ustnej. Jasno określ cel, do którego chcesz dążyć, a potem szukaj dentysty, który pomoże Ci go osiągnąć. Poszukaj opinii w Internecie, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę.

Jak osiągnąć śnieżnobiały uśmiech – wiele sposobów na realizację marzenia

Istnieje wiele sposobów i metod na osiągnięcie śnieżnobiałego uśmiechu, o jakim marzysz. Czasami wystarczy bardzo prosty zabieg, aby pacjent stwierdził, że jego uśmiech wygląda znacznie lepiej niż wcześniej. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Warto jednak pamiętać o tym, że wybielanie zębów to proces wieloetapowy.

Profesjonalna higienizacja jamy ustnej – sposób na odświeżenie uśmiechu

Usunięcie kamienia i osadów nazębnych, a więc profesjonalna higienizacja jamy ustnej powinna być pierwszym krokiem w kierunku bielszych zębów. To krok ogromnej wagi, o którym nie powinno się zapominać. W końcu, aby móc wybielić zęby należy je najpierw wyczyścić. Nasze codzienne wybory mają ogromny wpływ na to, jak wygląda nasz uśmiech. Kamień nazębny, a także przebarwienia mogą być związane z dietą, używkami np. piciem kawy oraz nałogami np. palenie tytoniu. Wszystkie naleciałości należy bezwzględnie usunąć jeśli zależy nam na śnieżnobiałych zębach.

wybielanie zębów łomianki tarchomin

Zabieg higienizacji jamy ustnej ma kilka etapów. Zapoznaj się z nimi, w kolejności wykonywania:

  1. skaling (lub z angielskiego scaling) – polega na rozbijaniu i usuwaniu kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków,
  2. piaskowanie – usuwa zalegające płytki osadu nazębnego za pomocą specjalistycznego piasku dentystycznego, który nie matowi zębów,
  3. polerowanie – zęby poleruje się pastą polerską, wiertłami szczelinowymi, laserem lub różnego rodzaju gumkami – w zależności od potrzeb, co dodatkowo usuwa wszelkie osady i naloty.

Po wykonaniu trzech wymienionych wyżej punktów zabiegu można przejść do laseroterapii, która załagodzi podrażnienia i przyspieszy proces gojenia. Laseroterapia biostymulacyjna i używane podczas niej miękkie lasery pobudzają procesy regeneracyjne w tkankach ludzkiego organizmu, w tym również w dziąsłach. Dzięki punktowemu zastosowaniu lasera na okolice dziąseł, które uległy podrażnieniom, można zapewnić ich szybsze gojenie. W wyniku tego pacjent nie musi borykać się z żadnymi uciążliwymi powikłaniami.

Dla własnego bezpieczeństwa, szukając gabinetu, w którym można wykonać higienizację jamy ustnej warto zwracać uwagę na opinie innych klientów, a także na cennik. Najczęściej wyższa cena idzie w parze z wyższą jakością. Szerokim łukiem należy zawsze omijać gabinety stomatologiczne, które za taki zabieg oferują podejrzanie atrakcyjne, niskie ceny.

Zalety higienizacji jamy ustnej

Higienizacja jamy ustnej jest prostym zabiegiem, który pozwala jednak na osiągnięcie zadowalających efektów. Zdarza się, że pacjenci, którzy poddali się usuwaniu kamienia i osadów nazębnych twierdzą, że po samym zabiegu ich uśmiech prezentuje się o wiele lepiej. Zauważają, że żeby wydają się jaśniejsze, jakby wybielone.

Co więcej, niektóre osoby twierdzą, że nigdy wcześniej ich zęby nie były aż tak białe. Wynika z tego, że nie zawsze trzeba poddawać się wielu kosztownym zabiegom wybielającym zęby. Czasem wystarczy wyłącznie profesjonalna higienizacja jamy ustnej, jaką można wykonać w gabinecie dentystycznym, pod okiem specjalisty.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-20.00
wt. 11.00-20.00
śr. 11.00-20.00
czw. 11.00-20.00
pt 9.00-20.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl