Implant stomatologiczny Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Implantologia – Implanty zębowe – Łomianki

W sytuacji, w której istnieje konieczność rekonstrukcji brakujących elementów uzębienia, implanty zębowe wydają się tak zwanym „złotym środkiem”. To aktualnie najnowocześniejszy sposób na zapewnienie pacjentowi komfortowego życia, bez zmartwień o brakujących zębach.

 

Implanty zębowe rodzajem sztucznego „korzenia”, na którym odbudowuje się ząb. Korzeniem tym jest najczęściej tytanowa śruba, którą wprowadza się na stałe do kości szczęki czy żuchwy. Ludzki organizm nie ma najmniejszego problemu z tolerancją tytanu. Po kilku miesiącach od zabiegu, tytanowa śruba wręcz zrasta się trwale z kością, co jest najlepszym świadectwem na jej pełną „akceptację” przez ciało człowieka.

Implanty stanowią solidną podstawę dla: pojedynczych koron, protez zębowych lub większych mostków. Ząb osadzony na implancie praktycznie nie różni się niczym od własnych zębów. Sprawiają one i zapewniają zupełnie naturalne wrażenia i odczucia. To bezpieczne, solidne i trwałe rozwiązanie.

Implanty zębów – Etap pierwszy

Z pomocą zdjęcia pantomograficznego, podczas konsultacji implantologicznej, określa się początkowe warunki do implantacji u pacjenta.

Po wspomnianej konsultacji następuje dalsza część „diagnostyki”. Polega ona na wykonaniu tomografii komputerowej, w czasie której następuje pełna ocena warunków kostnych u pacjenta. Pozwala ona również na ustalenie dalszego „kształtu” leczenia.

Wszczepienie implantu zębowego –Etap drugi

Polega na wszczepieniu implantu zębowego. Lekarz specjalista nawierca niewielkie otwory w kości i wkręca w nią tytanowe śruby. Zabieg trwa około godziny i jest bezbolesny, dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków znieczulających.

Odbudowa protetyczna – Etap trzeci

Polega na tak zwanej „odbudowie protetycznej”. Czas gojenia się wszczepu to średnio od 4 do 6 miesięcy. Po tym czasie na wszczepie wykonuje się odbudowę protetyczną. Jej cena może się wahać ze względu na rodzaj odbudowy i jakość użytych materiałów.

Zapraszamy do naszego gabinetu w Dziekanowie / Łomiankach po więcej szczegółów oraz cenę implantów zębowych

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl