Estetyka stomatologiczna Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Leczenie kanałowe – Endodoncja – Dziekanów

Leczenie kanałowe (Endodoncja) to zabieg leczenia zęba, w którym bakterie próchnicy przeniknęły już do jego miazgi (unerwionej i ukrwionej części).

Jest ono również znane pod inną nazwą – endodoncja i bywa postrachem pacjentów. Zupełnie niepotrzebnie. Współczesne narzędzia pozwalają na skuteczne znieczulenie i zniwelowanie bólu zabiegu.

Z odwiedzeniem gabinetu stomatologicznego nie należy nigdy zwlekać – stan zapalny, który powstaje w jamie ustnej, oddziałuje na cały organizm, a szanse uratowania zęba są tym wyższe, im szybciej zdecydujemy się na leczenie.

Leczenie kanałowe (Endodoncja) – Dziekanów, Tarchomin, Łomianki

Lekarz stomatolog do wykonania zabiegu używa specjalistycznego narzędzia – mikroskopu zabiegowego, za pomocą którego powiększa i odpowiednio oświetla kanał zębowy. Umożliwia mu to bardzo precyzyjne wykonanie zabiegu – stomatolog jest w stanie dotrzeć nawet do wąskich kanałów korzeniowych, co znacznie podnosi efektywność leczenia.

Po przybliżeniu i oświetleniu lekarz mechanicznie usuwa z korzenia i korony zęba zaatakowaną przez próchnicę tkankę. Następnie wypełnia to miejsce używając specjalnego materiału dentystycznego. Cały zabieg trwa zazwyczaj od jednej, do trzech godzin.

Więcej informacji:

Endodoncja

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl