Leczenie kanałowe – Dziekanów

Leczenie endodontyczne to pojęcie, które często wzbudza obawy w wielu pacjentach. Warto jednak pamiętać, że jest to obecnie skuteczny i bezpieczny sposób na to, aby uratować ułamany lub zainfekowany ząb. Dowiedz się, jak przebiega leczenie kanałowe i czy należy się go obawiać.

Leczenie kanałowe – na co należy się przygotować?

W przypadku znacznego uszkodzenia zęba lub zapalenia miazgi często jedynym wyjściem na uratowanie go jest endodoncja. Warto jednak wiedzieć, że współcześnie przeprowadzenie leczenia nie ma nic wspólnego z dotkliwym bólem lub koniecznością wykonania wielu sesji. W gabinetach, takich jak u Dr Szadowskiego w Dziekanowie endodoncja jest wykonywana pod znieczuleniem. Co więcej – nie zawsze też dochodzi do dewitalizacji, czyli zatruwania zęba, które często wiążę się z wystąpieniem dyskomfortu u pacjenta. W zależności od indywidualnych sytuacji może zostać przeprowadzone mechaniczne wyłuszczenie zmienionej chorobowo miazgi.  Dzięki temu leczenie kanałowe odbywa się w komforcie, a pacjent nie musi się obawiać dotkliwego bólu.  Do tego dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod możliwe jest dokładne usunięcie zmienionej chorobowo miazgi. W ten sposób nie jest wymagana kolejna sesja leczenia endodontycznego.

Jak wygląda proces leczenia kanałowego?

Zanim zostaniesz poddany endodoncji, najpierw stomatolog przeprowadzi z Tobą konsultację, aby wybrać odpowiednią metodę leczenia. Jeśli jedyną możliwością na zachowanie zęba jest usunięcie miazgi i unerwienia, najpierw zostanie wykonane zdjęcie RTG. Pozwala to na analizę stopnia zapalenia oraz budowy anatomicznej zęba. Dzięki temu, nawet jeśli pacjent ma nieregularne korzenie i kanały, stomatolog ma odpowiednie informację do przeprowadzenia skutecznego leczenia kanałowego. Dopiero po tym działaniu możliwe jest przejście bezpośrednio do endodoncji. Ze względu na komfort pacjenta, podawane jest znieczulenie, które pozwala na przeprowadzenie procedury bez zbędnego bólu. Następnie stomatolog przechodzi do opracowywania zęba oraz czyszczenia kanałów ze zmienionej chorobowo miazgi. Kolejny krok to osuszenie ich oraz zamknięcie. W zależności od potrzeb pacjenta dochodzi również do odbudowy zęba. W większości przypadków leczenie kanałowe jest przeprowadzone podczas jednej sesji.

Czy zęby po leczeniu kanałowym się kruszą?

Niektórzy obawiają się, że zęby po leczeniu endodontycznym będą kruche i podatne na uszkodzenia. Warto wiedzieć, że ich konstrukcja faktycznie zostaje osłabiona, natomiast w większości przypadków usunięcie chorej miazgi oraz unerwienia to jedyny sposób na to, aby uniknąć ekstrakcji. Do tego stomatolog zadba również o odpowiednią odbudowę i wypełnienie zęba. 

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-20.00
wt. 11.00-20.00
śr. 11.00-20.00
czw. 11.00-20.00
pt 9.00-20.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl