Zęby Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Licówki porcelanowe na zęby dostępne w gabinecie dr Szadowski

Niekiedy wygląd uzębienia nie jest dla nas satysfakcjonujący i znacznie odbiega od wymarzonego ideału. Jak temu zaradzić? Obecnie istnieje wiele opcji i rozwiązań, które mogą przybliżyć uzębienie do stanu niemalże perfekcyjnego. Jednym z nich, i zdecydowanie wartym uwagi, są licówki stomatologiczne. Czy to aby na pewno zabieg dla Ciebie?

Zgłębienie tematu warto rozpocząć od podstawowej kwestii, którą jest szczegółowe wyjaśnienie zagadnienia licówek. Pod tym pojęciem kryją się dokładne uzupełnienia protetyczne przymocowane do zębów, przypominające specjalistyczne nakładki i posiadające niezwykle małą gramaturę (maksymalnie pół centymetra grubości).

Porcelana bądź tworzywo kompozytowe, z którego są wykonane, w znakomity sposób imitują szkliwo zębów, jednocześnie zakrywając ich wszelkie niedoskonałości, takie jak: ubytki, niestandardowe wymiary, odbarwienia.

Licówki to również rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić wygląd swojego uzębienia, nie ingerując przy tym zbytnio w strukturę zębów. W przeciwieństwie do koron protetycznych, których założenie wymaga pozbycia się znacznej warstwy szkliwa, założenie licówek jest praktycznie bezproblemowe. Wystarczy jedynie lekko oszlifować uzębienie. Korony są także rozwiązaniem stosowanym głównie w przypadku zębów po przebytym, dogłębnym leczeniu.

Licówki z kolei znajdują swoje zastosowanie przy zwalczaniu następujących problemów:

  • znaczne przebarwienia szkliwa o różnej genezie
  • nieodpowiedni kształt zębów, który wymaga skorygowania w postaci skrócenia, poszerzenia, lub wydłużenia
  • widoczne ubytki w strukturze zęba
  • diastema
  • wady zgryzu

Założenie licówek jest nieskomplikowanym i stosunkowo szybkim procesem, który zajmuje od dwóch do czterech spotkań ze stomatologiem. Rozpoczyna go szczegółowy wywiad lekarski, który ma na celu upewnienie się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania oraz stany chorobowe, które wymagają leczenia przed przystąpieniem do założenia licówek.

Następnie zęby zostają poddane szlifowaniu, a w laboratorium protetycznym tworzone są licówki, powstające w oparciu o utworzony wcześniej wycisk. Licówki zostają wklejone przy pomocy specjalnego tworzywa, tak zwanego cementu, który w ciągu godziny dokonuje zespolenia zębów z licówkami. Jednocześnie jest to czas, w którym nie można przyjmować żadnych posiłków i płynów.

Osoby zainteresowane mają do wyboru kilka różnych rodzajów licówek. Są to:

1 . Licówki pełnoceramiczne – porcelanowe 

Doskonałe walory estetyczne, idealne dla osób marzących o perfekcyjnie prezentującym się uzębieniu. Tworzone z porcelany bądź ceramiki chronią przed osadami powstającymi na szkliwie i doskonale współgrają z naturalnymi tkankami.

2 . Licówki kompozytowe

… czyli opcja mniej trwała niż licówki porcelanowe. Gwarantują piękny wygląd, lecz mniejszą odporność na powstawanie odbarwień i ścieranie się. Będzie to jednak mądry wybór dla osób, którym zależy na czasie wykonania zabiegu – założenie licówek kompozytowych jest możliwe już w trakcie jedynej wizyty, a wszelkie ewentualne uszkodzenia są szybkie i łatwe w naprawie.

3 . Licówki non prep

Najcieńsze ze wszystkich, świetnie wyglądające i najmniej inwazyjne, bo nie wymagają jakiegokolwiek szlifowania zębów. Niestety znajdują swoje zastosowanie wyłącznie w konkretnie określonych warunkach klinicznych.

Podsumowując: licówki to zabieg, nad którym zdecydowanie warto zastanowić się jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu, w jaki prezentuje się nasze uzębienie.

Jego zalety są bezsprzeczne, a nieinwazyjny charakter sprawi, że przekonają się do niego nawet pacjenci, którzy niechętnie odwiedzają gabinet stomatologiczny i robią to raczej z przykrej konieczności.

Więcej informacji:

Stomatologia estetyczna

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-20.00
wt. 11.00-20.00
śr. 11.00-20.00
czw. 11.00-20.00
pt 9.00-20.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl