Odbudowa / rekonstrukcja złamanego zęba – Stomatolog Dziekanów, Łomianki

Kiedy zęby nie wyglądają dobrze, można czuć się przez to niekomfortowo w codziennym życiu. Ale stomatologia estetyczna daje możliwość odbudowy zęba, nawet takiego który jest bardzo zniszczony. Jedyny warunek to zachowana większa cześć zęba, nazywana koroną. Zabiegi estetyczne maja na celu poprawę estetyki uzębienia, tak by zęby wyglądały naturalnie. Skuteczne metody to uzupełnienie braków w uzębieniu, poprawienia kształtu zębów czy koloru lub zmianę ustawienia zębów.

Rekonstrukcja złamanego zęba – Dziekanów, Łomianki

Dobrzy stomatolodzy używają materiałów, których kształt i kolor będą przypominały naturalne uzębienie. Poniżej przedstawione zostaję kilka metod, dzięki którym najbardziej problemowe przypadki złamanych, ukruszonych zębów czy przebarwień mogą zostać naprawione. Pacjent dzięki nim może uzyskać piękny uśmiech.

Odbudowa zęba za pomocą licówki

Są wykonywane z cienkich porcelanowych płatów, które zostaje na stałe przymocowane do zęba. Dlatego wykorzystywane są szczególnie chętnie do uzupełnienia zębów przednich. Licówki nadają naturalny efekt dzięki rozproszeniu się światła w porcelanowym włóknie. Trudno jest zatem odróżnić licówki od „swoich” zębów.

Licówki można jednak zastosować tylko jeśli ilość szkliwa jest wystarczająca. Pod uwagę bierze się także jakość szkliwa. Ten sposób pomaga ukryć nieładne fragmenty uzębienia, wyszczerbienia, diastemię, przebarwienia, nierówności zębów. Dużą zaletą stosowania tej metody jest możliwość ocenienia wyglądu zębów i jeśli jest to potrzebne dokonanie korekty. Ważne jest także to, że licówki należy stosować na zdrowe zęby.

Oznacza to że przed wykonaniem takiego zabiegu należy pozbyć się ewentualnej próchnicy, kamienia, wyleczyć stany zapalne dziąseł i wady zgryzu. Natomiast przed leczeniem protetycznym wskazane jest wykonanie zabiegu wybielania zębów.

Odbudowa zęba – Korona protetyczna

Korona protetyczna ma na celu odbudowę zęba po leczeniu kanałowym lub po złamaniu zęba. Ma ona kilka zadań: odtworzenie naturalnego wyglądu zęba, wzmacnia zęby, osłania, chroni. Wygląda przy tym konwencjonalnie, i daję wygodę i komfort, tak że pacjenci nie odczuwają różnicy. Przed założeniem korony, czy to z kompozytu czy porcelany, należy lekko zeszlifować powierzchnię zęba. By pacjenci nic nie poczuli wykorzystuję się znieczulenie miejscowe. Przy wykonywaniu rekonstrukcji złamanego zęba koronę osadza się na specjalnym klejącym cemencie. Kolor jest dobierany odpowiednio do korony.

Można także zastosować koronę na podbudowie metalowej.  Istnieję kilka rodzajów koron: całkowite, półkorony albo 3/4. Dobierane są odpowiednio do stopnia pokrycia na zębie. Dentysta zawsze analizuję dany przypadek indywidualnie, uwzględnia potrzeby, tak by uzyskać odpowiedni efekt  i uniknąć potencjalnych komplikacji oraz skutków ubocznych. Korony porcelanowe są częściej wybierane, nie tylko przez estetykę ale tez trwałość bo wytrzymuję nawet do 10 lat.

Włókno szklane do odbudowy zębów

Włókno szklane cechuję się trwałością, wytrzymałością, ładnie wyglądają i nadaję naturalną barwę zębom. Metodę odbudowy zęba na włóknie szklanym jest bardzo popularna po leczeniu kanałowym. Ta metoda również znajdzie zastosowanie w przypadkach pilnych. By odbudować zęby przednie wystarczy jedna wizyta w stomatologa. Nie trzeba też szlifować sąsiadujących zębów.

Ze względu na duże obciążenie przy stosowaniu tej metody, unika się jej przy trzonowcach, czy zębach tylnych.  Włókna szklane są przydatne tam, gdzie potrzeba większej wytrzymałości tkanek. Bardzo istotne, jeśli chodzi o włókno szklane jest możliwość odbudowania właściwych funkcji zębów i poprawić wytrzymałość podczas przeżuwania. Włókna szklane usztywniają ząb.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl