Profilaktyka zębów – Dziekanów

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dokładnie tak samo sprawa wygląda przy dbaniu o zdrowy uśmiech. Odpowiednia profilaktyka zębów może zapobiec powstawaniu próchnicy, a do tego wpływa na estetyczny wygląd uzębienia. Dowiedz się, jak możesz zadbać o swój uśmiech w gabinecie stomatologicznym Dr Szadowski.

Dlaczego warto zdecydować się na profilaktykę stomatologiczną?

Leczenie zębów może być procesem bardzo kosztownym, natomiast bagatelizowanie stanów zapalnych czy próchnicy jest niezwykle szkodliwe dla zdrowia, a do tego powoduje duży dyskomfort. Znacznie korzystniej jest zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej oraz profilaktykę stomatologiczną np. w gabinecie Dr Szadowski w miejscowości Dziekanów. Zastosowanie zabiegów profilaktycznych może przynieść następujące korzyści:

  • oczyszczenie z płytki nazębnej, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania próchnicy oraz chorób przyzębia,
  • wypolerowane oraz wygładzone zęby prezentują się estetycznie,
  • zdrowy i atrakcyjny uśmiech pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz pewność siebie.

To tylko kilka powodów, które powinny skłonić do wizyty w gabinecie Dr Szadowski w Dziekanowie i zadbanie o odpowiednią profilaktykę stomatologiczną.

Zabiegi profilaktyki stomatologicznej — Dziekanów

Choć codzienna higiena jamy ustnej jest niezbędna dla utrzymania zdrowych zębów i dziąseł, to warto również pamiętać o profilaktyce stomatologicznej. Należy zadbać o:

  • regularne kontrole 

Dorośli powinni pojawiać się w gabinecie dentystycznym przynajmniej raz na pół roku, a dzieci co 3-4 miesiące. Regularne kontrole stomatologiczne pozwolą na wczesne wykrywanie jakichkolwiek dolegliwości jamy ustnej oraz oznak próchnicy.

  • skaling 

Zabieg polega na usunięciu kamienia zębowego za pomocą skalera ultradźwiękowego. Zaleca się przeprowadzenie skalingu przynajmniej raz do roku, choć u niektórych pacjentów może zajść konieczność częstszych zabiegów.

  • piaskowanie

W ramach zabiegu usuwany jest naturalnie tworzący się osad z powierzchni szkliwa. Zalecana częstotliwość piaskowania zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i jego trybu życia. Osoby, które palą papierosy i spożywają posiłki oraz napoje barwiące zęby powinny częściej wykonywać ten zabieg.

  • fluoryzacja

To skuteczna metoda na ochronę szkliwa zębów przed próchnicą.

  • lakowanie

Polega na zabezpieczeniu bruzd zębów trzonowych przed osadzaniem się bakterii w nich.

Warto zadbać o odpowiednią profilaktykę stomatologiczną u dzieci i dorosłych. Dzięki temu można zaoszczędzić na drogim leczeniu zębów i uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości. 

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-20.00
wt. 11.00-20.00
śr. 11.00-20.00
czw. 11.00-20.00
pt 9.00-20.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl