Badanie zębów Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Protetyka stomatologiczna w gabinecie Dr Szadowski

Protetyka stomatologiczna to bardzo szeroka dziedzina z pogranicza medycyny i techniki. Specjaliści z tej branży zajmują się nie tylko uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych czy czynnościowych, ale także korektą kształtu zębów i poprawą naszego uśmiechu.

O uzupełnienie braków w uzębieniu warto zadbać z kilku powodów. Kwestie estetyczne ustępują w tej materii kwestiom zdrowotnym, bowiem brak choćby jednego zęba może skutkować komplikacjami w funkcjonowaniu naszego zgryzu. Mowa tu o takich dolegliwościach jak przesuwanie się zębów w niewłaściwe miejsce oraz ich pochylanie, bóle stawów skroniowo-żuchowych czy nawet zaniki kości w okolicy ubytku.

Protetyk Łomianki – Korony protetyczne 

 

Protetyk wykonuje leczenie przy użyciu kilku metod uzupełniania braków. Jednymi z popularniejszych i najczęściej wybieranych są korony protetyczne. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w estetyczny sposób odbudować zniszczone lub brakujące zęby. Wykonuje się je z porcelany, których podbudową są stopy złota, cerkami lub platyny. Zaawansowana technologia i nowoczesne techniki komputerowe pozwalają na osiągnięcie perfekcyjnego dopasowania korony do kształtu pozostałych zębów.

Korony protetyczne najcześciej dzieli się na:

  • pełnoceramiczne (cechuje je najlepsza estetyka)
  • porcelanowe ze stali
  • porcelanowe na złocie

Precyzyjnie wykonana korona protetyczna może służyć pacjentowi nawet przez kilkadziesiąt lat niwelując dyskomfort wywołany brakiem w uzębieniu.

Protetyka stomatologiczna Łomianki, Dziekanów – Most protetyczny

 

Innym sposobem na uzupełnienie braków szczękowych jest wykonanie mostu. Metodę tę najczęściej stosuję się w przypadku ubytku kilku sąsiadujących ze sobą zębów. W takiej sytuacji zdrowe zęby sąsiadujące z ubytkami przygotowywane są do pełnienia roli filarów mostu protetycznego.

Przejmują ona na siebie funkcję żucia za brakujące zęby. Precyzyjnie wykonany most protetyczny jest identyczny z naszym naturalnym uzębieniem i nie budzi żadnych podejrzeń. Zastosowanie mostu doskonale sprawdzi się nawet w przypadku trzech brakujących zębów obok siebie. Swój kształt i kolor mosty zachowują przez bardzo długi czas.

Wymienione wcześnie metody uzupełniania braków w uzębieniu zaliczamy do metod stałych.  Stają się one integralną częścią naszego zgryzu. Przeciwieństwem tego typu rozwiązań są protezy, czyli uzupełnienia ruchome, które pacjent może w każdej chwili wyjąć.

Najczęściej wykonywane są one w formie szkieletu na metalowej podstawie z klamrami lub na zatrzaskach.

protetyka stomatologiczna kielce

Proteza zębowa – akrylowa

Często spotykamy także protezy akrylowe, jednak służą one głównie do uzupełniania sporych ubytków – mowa tu o prawie wszystkich lub wszystkich zębach. Tu technika wykonania jest nieco inna niż w przypadku protez metalowych. Protezy akrylowe bowiem wykonuje się z płyty, której pełni funkcję fundamentu, do którego przytwierdzane są zęby sztuczne w kształt odpowiadający naturalnemu ustawieniu pacjenta przed utratą uzębienia.

Proteza zębowa – metalowo-akrylowa

W przypadku, gdy pacjent posiada większość zdrowych i prawidłowo funkcjonujących zębów, często stosowanym rozwiązaniem są protezy metalowo-akrylowe. Na ich budowę składa się metalowa podstawa pełniąca funkcję stelaża oraz przymocowane do niej akrylowe zęby. Rozwiązanie to jest często wybierane z uwagi na higienę. Bakterie żyjące w jamie ustnej w zdecydowanie mniejszej ilości zbierają się pod powierzchnią metalową, wybierając na miejsce swojego funkcjonowania powierzchnie akrylowe.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl