Protezy zębowe szkieletowe (metalowo–akrylowe ) i akrylowe – Dziekanów, Łomianki

Przyczyną utraty zębów są zwykle zaniedbania lub też, w późniejszym wieku, naturalne zmiany. Tak naprawdę jednak ząb można też stracić na skutek różnych przyczyn, jak urazy mechaniczne czy choroby (np. paradontoza) i takie zjawiska niestety nie oszczędzają także ludzi w młodym wieku. Współcześnie jednak łatwo można uporać się z problemem braków w uzębieniu, niezależnie od wieku, a przy tym można zagwarantować sobie pełną wygodę i – co nawet jest ważniejsze – bardzo naturalny wygląd. Taką możliwość dają nowoczesne protezy, które wykonywane są ze specjalnie dobranych materiałów.

Jest to z pewnością bardzo dobra informacja, nie tylko z oczywistych względów. Może to też zachęcić do skorzystania z takich rozwiązań osoby, które do tej pory bagatelizowały problem bezzębia. Jest on stosunkowo łatwy do zaakceptowania zwłaszcza w przypadku osób starszych, dla których takie zmiany są naturalne. Poza tym z czasem dziąsła twardnieją i w pewnym stopniu przejmują funkcję zębów jeśli chodzi o żucie pokarmów.

Jednak zawsze warto uzupełnić braki w uzębieniu, w przeciwnym bowiem razie w jamie ustnej dochodzi do niekorzystnych zmian. Jest to między innymi przesuwanie się sąsiednich zębów i ich krzywienie oraz poluzowanie, a także zanik kości, zapadanie się dziąseł, zmiana rysów twarzy, niewyraźna mowa itp. Jest więc wiele powodów, by wykonać protezę.

Protezy zębowe szkieletowe i akrylowe – Gabinet Łomianki , Dziekanów

W każdym lepszym gabinecie protetycznym można wybierać wśród różnych typów protez, co pozwala idealnie dopasować je do swych potrzeb, a także indywidualnych uwarunkowań. W grę wchodzą protezy częściowe (dla osób, którym brakuje części uzębienia) i całościowe (stosowane w przypadku całkowitego bezzębia), a także ruchome, które można wyjmować, oraz stałe. Każdy może sam zdecydować, jaka opcja będzie dla niego najlepsza, oczywiście przy wsparciu doświadczonego specjalisty.

Protezy można też oczywiście podzielić ze względu na budowę oraz materiał, z jakiego są wykonywane. Jak nietrudno się domyślić, bardziej estetyczne są trwalsze i kosztowniejsze. Najtańsze są protezy z akrylu, które nie kosztują wiele, a przy tym można je wykonać za darmo kiedy posiada się ubezpieczenie w NFZ. Uprawnia to do wykonywania takiego uzupełnienia co kilka lat. Takie protezy jednak nie zawsze są najwygodniejsze, gdyż na miejscu utrzymuje je specjalny klej, a kiedy przestaje działać, uzupełnienie może się przemieszczać.

Droższą i bardziej komfortową wersją są wypełnienia szkieletowe, za które trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jest to konstrukcja opierająca się na metalowych klamrach, choć występują też wersje bez nich, gwarantująca stabilność między innymi dzięki temu, że pokrywa część podniebienia.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl