Stomatologia dziecięca – Dobry Stomatolog dla dzieci – Dziekanów, Łomianki

 Stomatologia dziecięca jest niezwykle ważna dla dzieci będących w wieku rozwojowym. Zajmuje się specjalistycznym leczeniem zachowawczym oraz profilaktycznym. Objęcie dzieci profesjonalną opieką stomatologiczną pozwala uniknąć wielu skomplikowanych i kosztownych zabiegów w dorosłym życiu.

Stomatologia dziecięca – Dobry stomatolog – dobry kontakt z dzieckiem

Każdy kto ma własne dziecko wie, jak trudne jest wykonywanie przy nim wielu czynności, choćby podanie lekarstwa. Jest to bardzo specyficzny i niezwykle wymagający pacjent. Rozpiera go energia, więc ciężko usiedzieć mu w miejscu oraz zachować przez dłuższy czas koncentrację. Dziecko zupełnie inaczej reaguje też na wszelkie bodźce bólowe. Dlatego stomatolog dziecięcy w pierwszej kolejności musi umieć nawiązać dobry kontakt z małym pacjentem. Żeby zdobyć jego zaufanie musi wykazać się dużą empatią. Dziecko nie może wyczuć, że lekarz, który się nim zajmuje, jest znudzony, zmęczony albo zdenerwowany. Jeżeli tak się stanie, to zacznie sprawiać wiele kłopotów i przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu nie będzie możliwe.

Każda wizyta u stomatologa dziecięcego powinna się rozpoczynać od spokojnego wytłumaczenia dziecku co i w jakim celu będzie w danym dniu robione. Mali pacjencji są bardzo ciekawi otaczającego je świata i mają chęć nieustannego uczenia się nowych rzeczy. Gdy dentysta będzie umiał zaciekawić dziecko, to będzie mógł liczyć na jego dobre zachowanie oraz pełną współpracę.

Stomatolog dziecięcy musi mieć odpowiednie podejście psychologiczne do małych pacjentów. Może być znakomitym fachowcem w leczeniu zębów, ale jeżeli nie będzie potrafił nawiązać odpowiedniego kontaktu z dzieckiem, to jego umiejętności na nic się zdadzą.

Stomatolog dziecięcy, czyli lekarz z ważną misją do wykonania

Odpowiednie podejście do dziecka podczas pierwszych wizyt u stomatologa sprawi, że nie urodzi się w nim strach przed fotelem stomatologicznym. Będzie to miało ogromne znaczenie w przyszłości. U dziecka należy wypracować nawyk regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli to się uda, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będzie ono należycie dbało o stan swojego uzębienia. Żeby jednak tak się stało, to dentysta musi zadbać o dobrą atmosferę. Niezwykle pomocne bywa dawanie dziecku na koniec wizyty małego prezentu. Dzięki temu ma ono miłe skojarzenia z danym miejscem.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl