Badanie zębów Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie w Łomiankach

W zapobieganiu występowania kamienia i osadu nazębnego najważniejsza rolę pełnią prawidłowo przeprowadzone zabiegi profilaktyczne oraz leczenie zębów. W klinice nie leczymy jedynie zębów, naszym zadaniem jest dbanie o piękny a zarazem zdrowy uśmiech na wiele lat. Pacjenci poddawani są w pierwszej kolejności zabiegom higienicznym, które wykonywane są przez doświadczony personel medyczny.

Do głównych zadań tego personelu należy profesjonalne oczyszczenie zębów z osadów i złogów nazębnych oraz edukacja pacjentów, mająca na celu uświadomieni im jak zadbać  zdrowe żeby i dziąsła. Pacjenci pytają również o to, w jaki sposób powinni zadbać o jamę ustną.

Należy także pamiętać, że bakterie znajdujące się w jamie ustnej nie gromadzą się tylko na płytce nazębnej, ale również występują w postaci kamienia nazębnego.

Usuwanie kamienia nazębnego – gabinet Łomianki, Dziekanów

Kamień nazębny jest niczym innym jak długo zalegająca płytka nazębną, która pod wpływem minerałów zawartych w ślinie ulega utwardzeniu, co z kolei jest nie możliwe do usunięcia samodzielnie w domu. Gromadzący się kamień nazębny doprowadza do zapalenia dziąseł, które objawia się ich krwawieniem, obniżeniem oraz zniszczeniem kości znajdujących się koło zębów, co z kolei prowadzi do powstania parodontozy.

Kamień nazębny jest niebezpieczny, ze względu na bakterie które się w nim gromadzą, mogą one przedostawać się do dziąseł, a później razem z krwią krążyć po całym organizmie.

usuwanie kamienia nazębnego łomianki

Czyszczenie zębów z kamienia- efekty

Higienizacja polega na zastosowaniu kilku metod służących usunięciu kamienia i osadu nazębnego. Do tych metod zaliczamy:

Skaling.

Polega na usunięciu złogów nazębnych przy pomocy ultradźwięków, wywołujących drgania, które rozbijają kamień za pomocą chłodzonego strumienia wody.

Piaskowanie zębów

Jest bezbolesnym i bezpiecznym zabiegiem, wykonywanym za pomocą piaskarki, która kieruje strumień piasku na zęby. Dzięki tej metodzie można pozbyć się wszystkich osadów nazębnych oraz przebarwień występujących na powierzchni zębów. Problem z osadem nazębnym maja głównie palacze, osoby pijące duże ilości kawy oraz bardzo mocnej herbaty, jak również osoby noszące aparat ortodontyczny.

Po tym zabiegu zęby stają się bielsze, bardziej błyszczące oraz lśniące, dzieje się tak głównie dlatego, że piaskarka może dotrzeć do najmniejszych zakamarków w jamie ustnej, takich jak szczeliny międzyzębowe. Piaskowanie jest zabiegiem bardzo precyzyjnym, a co za tym idzie bardzo zadowalającym.

Kolejna metoda polega na wypolerowaniu powierzchni zębowych, za pomocą past polerskich, które mają różną ścieralność, a w następnej kolejności poleruje się i czyści zęby przy pomocy gumek  szczotek o różnych kształtach. Tak wyczyszczona powierzchnia zębów jest trudna do przyczepiania się różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz tworzenia nowych warstw kamienia nazębnego.

Fluoryzacja zębów

polega na wzmocnieniu szkliwa zębów i zapobieganiu powstawania próchnicy. Fluor znajdujący się w pastach do zębów, niestety ma znacznie niższe stężenie niż ten stosowany w gabinecie stomatologicznym. W związku z czym dużo lepsza opcją jest skorzystanie z zabezpieczenia zębów fluorem w gabinecie. Zabieg taki polega na nałożeniu na czyste zęby preparatu zawierającego fluor.

W naszej klinice stomatologicznej fluor dostępny jest w postaci pianki, która podawana jest na jednorazowych łyżkach. Smak pianki można sobie wybrać ponieważ jest kilka do wyboru: mięta, truskawka, owoce leśne a nawet guma balonowa.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl