Badanie uzębienia Dr Szadowski Implantologia i Stomatologia Estetyczna

Dentysta Dziecięcy – Tarchomin

Wizyta w gabinecie dentystycznym rzadko komu kojarzy się z przyjemnością. Boją się jej zarówno dorośli, jak i dzieci. Maluchy często panicznie reagują na sam widok białego fartucha, co sprawia, że badanie lub przeprowadzenie zabiegu staje się jeszcze trudniejsze i jeszcze bardziej nieprzyjemne. Aby uniknąć takich sytuacji, dobrze wiedzieć, jak przekonać dziecko do wizyt u dentysty.

Przede wszystkim warto zacząć przyprowadzać smyka do gabinetu stomatologicznego odpowiednio wcześnie. W pierwszych latach życia, gdy w zębach jeszcze nie zdążą pojawić się ubytki, wizyta u dentysty nie będzie bolesna. Maluch na tym etapie będzie miał okazję przyzwyczaić się do regularnych wizyt, jednocześnie nie zbierając nieprzyjemnych doświadczeń. To sprawi, że w przyszłości będzie o wiele łatwiej namówić go na wizytę.

Warto także bardzo dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego gabinetu. Niektórzy stomatolodzy chlubią się tym, że są przyjaźni dzieciom. Kącik z zabawkami, naklejki na zakończenie wizyty i odpowiednie podejście uśmiechniętego dentysty to z pozoru niewiele, ale szybko okazuje się, że w oczach malucha mogą zdziałać cuda. Dziecko o wiele chętniej podda się badaniu u specjalisty, którego naprawdę lubi.

Dentysta nawet wśród niektórych dorosłych budzi lęk. Więc nie można dziwić się małemu dziecku, które zaczyna płakać widząc wiertło, którym dentysta ma borować jego ząbek. Często jednak wiercenie ząbka nie jest konieczne. Żeby zabezpieczyć zęby przed próchnicą, lekarz stomatolog może zaproponować lakierowanie i lakowanie.

Lakowanie zębów u dentysty – Tarchomin

Lakierowanie jest to pokrywanie zębów lakierem z zawartością fluoru, który uwalnia się wolniej i dłużej niż ten umieszczony w paście. Taki zabieg skutecznie wzmacnia szkliwo. Natomiast lakowanie, jest to pokrywanie zębów specjalnym preparatem, który wypełnia bruzdy. Dzięki lakowaniu zębów, płytka nazębna nie gromadzi się tam, gdzie nie sięga już szczoteczka. Łatwiej jest więc dobrze zadbać o ząbki dziecka. Warto zdecydować się nawet na oba te zabiegi, bo nie są bolesne ani nieprzyjemne.

Prostowanie zębów – dobry ortodonta dziecięcy Tarchomin

Dziś już coraz mniej dzieci i młodzieży ma krzywe zęby. Jest to efekt działania stomatologów i wizyt rodziców z coraz młodszymi dziećmi na kontrolach stomatologicznych. Jest kilka sposobów na prostowanie zębów. Warto wiedzieć, że można to robić dopiero w wieku przedszkolnym.

Gdy stomatologa coś zaniepokoi, kieruje dziecko do ortodonty. Jeśli lekarz ortodonta stwierdzi wadę zgryzu wymagającą korekty, może wykonać wyjmowany aparat ortodontyczny lub zalecić stosowanie specjalnej płytki. Wkłada się ją do jamy ustnej dziecka, a ono przytrzymuje ją wargami lub wykonuje określone ćwiczenia.

Płytkę nosi się przez kilka godzin dziennie, a efekty widać nawet po pół roku. Starsi coraz chętniej korzystają ze stałych aparatów. Jednak są one drogie, a prostowanie zębów tym sposobem może być czasem bolesne.

Aby uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-20.00
wt. 11.00-20.00
śr. 11.00-20.00
czw. 11.00-20.00
pt 9.00-20.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl