Prywatny dentysta – Tarchomin

Wielu z nas jest gotowych zrobić wszystko, by tylko uniknąć wizyty u dentysty. Niezależnie od tego, jakie doskwierają nam dolegliwości, dokładamy wszelkich starać, by gabinet dentystyczny omijać z daleka. Nawet przeraźliwy ból zęba nie zawsze sprawia, że zdecydujemy się na wizytę w gabinecie. Często próbujemy pozbyć się go powszechnie dostępnymi sposobami.

Na pierwszy ogień zwykle idą tabletki przeciwbólowe. Sięgamy po nie chętnie, bo są dostępne bez recepty, więc nad wyraz często traktujemy je nieco lekceważąco. Zdarza się, że po zażyciu odpowiedniej tabletki ból ustępuje, a wtedy zapominamy o konieczności odwiedzenia dentysty. To błąd. Może się okazać, że w jamie ustnej rozwija się poważna infekcja lub stan zapalny, a unikanie wizyty u stomatologa powoduje, że nie będziemy w stanie zaleczyć jej na odpowiednio wczesnym etapie. Leczenie rozwiniętego schorzenia będzie o wiele bardziej dotkliwe.

Zawsze, kiedy odczuwamy ból zęba, powinniśmy udaś się do dentysty. Może się okazać, że to nic poważnego, ale nie można tego lekceważyć. Sytuację zawsze powinien ocenić specjalista. Może się również okazać, że interwencja stomatologa będzie jedynym sposobem na to, aby pozbyć się uporczywego bólu i wrócić do normalnego funkcjonowania.

dentysta tarchomin

Leczenie prywatne w gabinecie dentystycznym – Tarchomin

Leczenie w gabinecie dentystycznym to jednak z usług, które refundowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pomimo tego bardzo wiele osób decyduje się raczej na wizyty w prywatnych gabinetach. Dlaczego wolimy zapłacić za coś, co i tak nam się należy ze względu na regularnie opłacane składki zdrowotne? Czy rzeczywiście warto chodzić do dentysty prywatnie?

Odwiedziny u dentysty poza NFZ charakteryzują się wieloma pozytywnymi cechami. Przede wszystkim, termin oczekiwania na spotkanie zwykle jest znacznie krótszy. To oznacza, że nie musimy umawiać się na wizytę kontrolną z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale możemy odbyć ją w niedalekiej odległości od momentu, gdy przypomni nam się o takiej konieczności. Wybierając dentystę na NFZ często jesteśmy skazani na spotkanie z tym, który działa w naszym rejonie, podczas gdy gabinet prywatny możemy zmieniać i wybierać dowolnie, bez żadnych konsekwencji.

Wbrew pozorom, usługi dentystyczne refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia nie zawsze są w stu procentach darmowe. Często musimy dopłacić za dodatkowe udogodnienia, takie jak znieczulenie czy plomba w kolorze dobranym do uzębienia. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej pokryć całkowitych kosztów komfortowej wizyty.

Poznaj całą ofertę

Blog

 

Kontakt

Dr Szadowski
ul. Rolnicza 421
05-092 Dziekanów Polski

tel. 505 002 052
drszadowski@gmail.com

Godziny otwarcia

Pon. 9.00-19.00
wt. 9.00-19.00
śr. 9.00-19.00
czw. 9.00-19.00
pt 9.00-19.00

Copyright 2018 © Dr Szadowski

Designed by Designum.pl